wypożyczalnia samochodów

Wypożyczanie samochodu dostawczego

Wiele wypożyczalni aut ma w swojej ofercie nie tylko samochody osobowe, ale też te dostawcze. Na wypożyczenie ich decydują się głównie ci, którzy jednorazowo potrzebują takiego pojazdu, np.: w trakcie przeprowadzki. Takie samochody można także wypożyczać w systemie długoterminowym – zazwyczaj z takiego rozwiązania korzystają firmy przewozowe, dla których z pewnych względów bardziej opłacalne jest wynajmowanie samochodów, niż posiadanie własnych.

Wypożyczalnia różnych aut

wypożyczalnia samochodówW systemie krótkoterminowym koszt wynajęcia samochodu jest zależny od tego, na jak długi czas chcemy wypożyczyć dany pojazd. Niektóre punkty świadczące usługi dotyczące wynajmu samochodów dostawczych oferują ciekawe promocje weekendowe, a jest to najczęściej wybierany do przeprowadzek termin. Warto pamiętać, że koszt wypożyczenia samochodu to więcej, niż cena za określony czas, na który go wynajmujemy. Przede wszystkim większość tych miejsc, prócz opłat za wynajem samochodu, nakłada na nas obowiązek wpłacenia kaucji przed wydaniem nam auta. Jeśli pojazd po oddaniu będzie wymagał dodatkowych prac, kaucja może zostać zatrzymana. Każda wypożyczalnia samochodów posiada własną politykę paliwową. Zazwyczaj wynajęty samochód jest do pełna zatankowany, a wypożyczający w momencie oddania auta także powinien zadbać o jego pełny bak. Inaczej koszt wynajmu zostanie podwyższony o cenę brakującego paliwa.

wypożyczalnia samochodówWarto także zapytać o ubezpieczenie pojazdu. Czy w cenę wynajmu jest wliczony koszt ubezpieczenia oraz czego ono dotyczy? Zazwyczaj pojazd jest ubezpieczony na wypadek kradzieży i wypadku. Choć z pozoru wydaje się, że koszty tylko się namnażają, wynajem jednego auta o dużej powierzchni transportowej zazwyczaj jest korzystny. Jeśli chcielibyśmy przewieźć cały nasz dobytek samochodem osobowym, zapewne musielibyśmy kilkakrotnie wracać się po rzeczy, które nie zmieściły się poprzednim razem w bagażniku. Wówczas same koszty paliwa, jakie poświęcilibyśmy na przejechanie tej samej trasy, mogłyby być większe, niż jednorazowy koszt wynajmu auta dostawczego. Niektóre wypożyczalnie samochodowe zgadzają się na oddanie auta w innej filii tej samej firmy. Jeśli przeprowadzamy się do innego miasta, takie udogodnienie jest szczególnie pomocne.

Wypożyczenie samochodu w systemie długoterminowym, na który zazwyczaj decydują się firmy dostawcze, to zazwyczaj umowa obowiązująca na kilka miesięcy. Wówczas koszty wynajmu obejmują cyklicznie wypłacany czynsz. Niektóre firmy oferują darmową zmianę pojazdu w trakcie trwania umowy, inne proponują możliwość wykupienia samochodu w atrakcyjnej cenie po określonym terminie wypożyczenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.