wynajem samochodów

Wynajmowanie samochodów w Polsce – co warto wiedzieć?

Powodów do wynajmu pojazdów jest sporo. Auto może posłużyć chociażby jako tymczasowy środek transportu do pracy lub szkoły, a także stać się nieodłączną częścią planowanej wycieczki. Prestiżowy samochód można wypożyczyć również jako prezent na czyjeś urodziny. Bez względu na przeznaczenie wynajętego pojazdu, często firmy ustalają pewne zasady i ograniczenia, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem wypożyczalni.

Korzystny wynajem osobówek

wynajem samochodówPo podpisaniu umowy często można zaskoczyć się wysokimi kosztami zwrotu pojazdu. Pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze firmy jest zazwyczaj jej lokalizacja oraz dostępność pojazdów. Spora ilość przedsiębiorstw ma możliwość, za niewielką opłatą – sprowadzenia wybranego auta, które obecnie nie znajduje się w asortymencie. Mogą to być pojazdy luksusowe, sportowe, dostawcze, terenowe, czy zwykłe – osobowe. Wszystko zależy od prestiżu i renomy danego przedsiębiorstwa. W zależności od wybranego pojazdu różni się cena wynajmu. Często nie są to jednak wyłączne koszta, jakie będzie trzeba ponieść w związku z wypożyczeniem auta. Na początku warto zwrócić uwagę na kaucję. Niektóre firmy nakazują wpłatę od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych kaucji, która zostanie zwrócona, jeżeli pojazd wróci w dokładnie takim samym stanie. Dlatego istotne jest dokładne obejrzenie pojazdu przed jego wypożyczeniem i zgłoszenie wszelkich usterek. Niektóre z wypożyczalni mają nieco wyższą cenę wynajmu, ale za to nie wymagają wpłacenia kaucji.

wynajem samochodówPrzykładem jest firma, oferująca atrakcyjny wynajem samochodów w Łodzi. Kolejnym istotnym elementem są ograniczenia wiekowe. Z reguły firmy nakładają dodatkowe opłaty na młodych kierowców, którzy nie ukończyli 21 roku życia, choć zdarzają się wyjątki. Przed podpisaniem umowy warto też zapoznać się ze szczegółami pakietu. Wypożyczone auto może być bez limitu kilometrów, co oznacza, że można nim jeździć dosłownie wszędzie. Są jednak takie, które mają określony limit, np. 200 km. Trzeba również zwrócić uwagę na ewentualne ubezpieczenia, które wchodzą w skład pakietu. Jak się okazuje, wynajmując samochód w Polsce, trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Nie ma jednak powodu do obaw.

Wszystkie istotne szczegóły z reguły umieszczone są na stronie internetowej firm. Jeśli ich nie ma, to pracownicy z pewnością dokładnie przedstawią cały pakiet wynajmu. Zawsze należy pamiętać, aby obejrzeć pojazd przed wypożyczeniem go. Uniknie się w ten sposób potrącenia kaucji oraz zbędnych kosztów za naprawę uszkodzeń, które wywołał inny kierowca.