Wagi samochodowe pokazują nieprawdziwy wynik

Firma transportowa w której pracuję przewozi bardzo dużo ciężkich towarów. Współpracujemy głównie z firmami budowlanymi, ogrodniczymi, meblowymi, zatem i nasze pojazdy są przystosowane to transportu takich rzeczy.

Czasami wagi samochodowe nie działają poprawnie

wagi samochodoweKażdy samochód ma specjalne zabezpieczenia, pasy zapinające i inne mocowania towaru, żeby podczas transportu się nie przemieszczał, czyli się nie zniszczył. Przydatne są nam bardzo wagi samochodowe, ponieważ każdy samochód musi być zważony, czy nie przewozi za dużo ładunku. Nie dosyć, ze przy kontroli z inspekcji drogowej moglibyśmy dostać spory mandat, to jeszcze z samochodem mógłby się coś stać. Ufaliśmy, że nasza waga samochodowa jest w pełni sprawna i pokazuje dobry wynik. W końcu zawsze mówiła prawdę, zawsze przechodziliśmy wszystkie kontrole, więc nie spodziewaliśmy się, ze coś pójdzie nie tak. Gwarancja dopiero co minęła, więc nie ma prawa się nic zepsuć. Mieliśmy wtedy bardzo duże zamówienie z firmy meblowej, na dostarczenie ich wyrobów do klienta na drugim końcu kraju. Wzięliśmy więc wagi platformowe i zważyliśmy wszystkie meble, czy nie będą za ciężkie do jednej ciężarówki. Wszystko jednak wydawało się być prawidłowo. Wkładaliśmy po jednym meblu do środka, żeby wszystko dobrze się układało na czas transportu. Ominęliśmy wagi osiowe, wrzuciliśmy wszystko do środka o pojechaliśmy dalej na ważenie. Tu jednak stanęliśmy wynik się nie zgadzał. Nasze wagi najazdowe podawały inny wynik, niż poprzednie wagi platformowe. Okazało się, że te pierwsze zaniżyły wagę mebli, więc musieliśmy część z nich wyrzucić, żeby podłoga w ciężarowce się nie zarwała.

Wzięliśmy drugi, mniejszy samochód i zapakowaliśmy resztę mebli i ponownie ruszyliśmy na wagi najazdowe, tym razem było w normie, więc mogliśmy ruszyć w trasę do klienta, a wagi platformowe poszły do naprawy.