nowa pompa wspomagania bmw

Uszkodzenie pompy wspomagania w BMW

Pompa wspomagania to jeden z podstawowych elementów układu kierowniczego. Od prawidłowego działania tego mechanizmu zależy to, jak komfortowo prowadzi nam się samochód. Wspomaganie układu kierowniczego sprawia bowiem, iż pojazd o wiele pewniej trzyma się na drodze i jeździ się nim o wiele łatwiej. Niestety intensywna eksploatacja oraz trudne warunki mogą doprowadzić do uszkodzenia tego systemu lub któregoś z jego elementów, co wymaga szybkiej naprawy.

Pozbycie się awarii pompy wspomagania BMW

nowa pompa wspomagania bmwNajczęściej poważnej awarii ulega właśnie pompa wspomagania, i to w samochodach każdej marki. Czy jesteśmy właścicielami „malucha”, czy może posiadamy BMW i tak może zdarzyć się, że pompa będzie wymagała wymiany na nową. Jeśli na przykład słyszymy podejrzane dźwięki, może to świadczyć o usterce pompy. Czasami pomaga wymiana płynu na nowy, jednakże nie zawsze. Jeżeli ta czynność nie pomoże, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie nam potrzebna nowa pompa wspomagania BMW. Nie można tej sytuacji bagatelizować, ponieważ niesprawna pompa może sprawić, iż płyn nie będzie płynął w sposób prawidłowy – jeżeli się wyleje, może to doprowadzić do poważnych problemów. Takie wylanie na gorący kolektor sprawi, że zobaczymy mnóstwo dymu spod maski, co jest już sytuacją niebezpieczną.

nowa pompa wspomagania bmwDlatego tak ważne jest szybkie działanie i wymiana wadliwej pompy BMW na nową. Z pewnością wiele osób będzie interesowała cena takiego elementu. Wszystko zależy oczywiście od konkretnego modelu pojazdu, a także od tego, czy decydujemy się na oryginalny element czy pochodzący od niesprawdzonego producenta. W pierwszej opcji musimy liczyć się z tym, że pompa wspomagania będzie kosztowała około 400-500 złotych. Jest to cena standardowa, jedynie okazjonalnie znajdziemy coś tańszego. Taka nowa pompa BMW będzie wysoce odporna na wysokie obciążenia i z pewnością będzie dobrze spełniać swoją rolę przez naprawdę długi czas eksploatacji. Przed zakupem upewnijmy się jednak, czy produkt został przetestowany pod względem szczelności oraz efektywności pracy. Pamiętajmy też, że pompę, którą wymieniamy na nową, musimy oddać do recyklingu.

Nie wolno jej po prostu wyrzucić, gdyż byłoby to niezbyt dobre dla środowiska. Na szczęście firmy sprzedające nowe pompy wspomagania, przyjmują stare mechanizmy, dlatego nie musimy sami przejmować się poszukiwaniem przedsiębiorstwa, które zajmie się jej recyklingiem. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie oraz na komfortowej jeździe BMW, z pewnością gdy tylko domyślimy się usterki pompy wspomagania, powinniśmy wymienić ją na nową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.