klocki ebc yellow

Trwałe klocki hamulcowe

Częste pokonywanie długich tras samochodem zobowiązuje nas do tego, by sprawdzać zużycie wszystkich elementów składowych układu hamulcowego. Zwłaszcza kiedy droga wymaga od nas ciągłej zmiany prędkości jazdy, na przykład na terenach zabudowanych. Doprowadza to do szybkiego zużycia klocków hamulcowych, które muszą posiadać odpowiednią chropowatą powłokę, by mogły spełniać swoją rolę.

Klocki z włókien aramidowych

klocki ebc yellowDlatego tak ważne jest, by wybierać tylko klocki pochodzące od dobrych producentów, co wpłynie na lepszy komfort jazdy oraz czas eksploatacji. Producenci części układu hamulcowego zawsze zapewniają dużą skuteczność swoich produktów. W wielu przypadkach jednak po wymianie okazuje się, że klocki nie są dopasowane do samochodu i podczas hamowania strasznie piszczą oraz długo się docierają. Przez to moc hamująca pojazd się obniża, a droga manewru wydłuża się. Nie dotyczy to jednak produktów pochodzących od EBC – firmy, która od początku swojej działalności zyskała zaufanie wielu kierowców. Największą zaletą wyprodukowanych przez nią klocków jest duża odporność na temperaturę podczas gwałtownego hamowania, które często wymuszone jest sytuacją na drodze. Klocki ebc yellow wykonane są z materiału na bazie włókien aramidowych, które nie wymagają rozgrzania by spełniały swoją rolę. Nadają się do zastosowania zarówno w samochodach sportowych, jak i tradycyjnych, jednak osoby, którym przeszkadza pylenie powinny zdecydować się na inny model.

klocki ebc yellowKlocki EBC nie są produktem oryginalnym, a jedynie zamiennikiem wysokiej jakości. W wielu przypadkach jednak działają o wiele lepiej niż zużyte oryginalne klocki. Wielu kierowców uważa właśnie model yellow za najbardziej trwałe klocki hamulcowe. Zastosowana mieszanka, z której wykonana jest okładzina zwiększa skuteczność hamowania nawet o 40%. Polecane są przede wszystkim do ciężkich pojazdów lub dla kierowców o agresywnym stylu jazdy, mimo to często sięgają po nie także amatorzy rajdów samochodowych. Należy jednak pamiętać, że takie klocki wymagają również specjalnych tarcz, dopasowanych do ich grubości i stopnia ścieralności. Hamulce EBC świetnie sprawdzają się w niemal każdym samochodzie. Zwiększają skuteczność hamowania, jednocześnie nie wpływając na większe zużycie materiału ściernego.

W połączeniu z odpowiednimi tarczami hamulcowymi gwarantują największy stopień bezpieczeństwa na drodze, dlatego też często decydują się na ich zakup kierowcy lubiący adrenalinę i szybką jazdę. Mimo tego, że jest to zamiennik, to jego jakość przewyższa wiele oryginalnych klocków dedykowanych do konkretnych marek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.