tablica odblaskowa

Tablice odblaskowe w samochodach ciężarowych

Bezpieczeństwo na drodze to priorytet dla każdego uczestnika ruchu. Zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak i ciężarowych powinni zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie swojego pojazdu. Interesującym rozwiązaniem na rynku stały się tablice odblaskowe montowane przede wszystkim na samochodach ciężarowych.

Tablice na auta ciężarowe

tablica odblaskowaIch głównym zadaniem jest odpowiednio wyróżnić pojazd, co znacząco przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach. Tablice są nie tylko rozwiązaniem wspierającym bezpieczeństwo, ale są przede wszystkim obowiązkiem dla niektórych uczestników ruchu. Samochodowa tablica odblaskowa dedykowana jest między innymi pojazdom ciężarowym i specjalnym, a także autobusom przegubowym klasy II oraz III. Specjalne, odblaskowe oznakowania muszą zostać również zamontowane na naczepach i przyczepach. Na rynku dostępne są dziesiątki rozmiarów i kształtów odblaskowych tablic, przez co można bezproblemowo dostosować je do roli i rozmiarów pojazdu. Aby tablice spełniały swoją funkcję, muszą być w odpowiednich kolorach i proporcjach. Do oznakowania pojazdów wybierane są między innymi tablice czerwone, żółte oraz białe. Muszą one również posiadać certyfikat, gwarantujący spełnienie wszelkich norm prawnych. Dzięki temu nie tylko uniknie się wypadku, ale również upomnień podczas kontroli drogowej.

tablica odblaskowaTablice wyróżniające można kupić na różnego rodzaju aukcjach internetowych, jak również w sklepach stacjonarnych. Swoje produkty sprzedają też hurtownie, co zapewni najniższą cenę elementów odblaskowych. Na rynku dostępne są one w przedziale od 20 do około 50 złotych. Wykonane są w głównej mierze z aluminium, a ich obrzeża oklejone są folią fluorescencyjną. Zakupione tablice odblaskowe można bezproblemowo zamontować samodzielnie. Sposobów na to jest kilka, w tym między innymi montaż na solidną taśmę dwustronną, wkręty, czy nity. Pierwszy ze sposobów jest najczęściej wybierany, z uwagi na to, że wyklucza jakiekolwiek uszkodzenie przyczepy lub naczepy. Odblaskowa tablica montowana na samochodach ciężarowych, naczepach, czy przyczepach skutecznie zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo na drodze.

Posiadanie ich jest wymagane na podstawie przepisów, zatem, aby uniknąć kary lub upomnienia, lepiej jest je zamontować. Brak tego rodzaju tablic może również rodzić wiele problemów podczas przeglądu samochodu. Cena takich elementów odblaskowych jest niewielka, a dostępność produktów ogromna. Sam montaż przebiega błyskawicznie, dzięki wykorzystaniu polecanej, solidnej taśmy dwustronnej.