Ruchomy dom na urlop

Wybierając się na urlop zastanawiamy się czasem jak ograniczyć problemy z szukaniem noclegu, problemy z załapaniem się na pory śniadań czy obiadokolacji w hotelach, z zastanawianiem się, czy przy dłuższym urlopie zostaniemy na dłużej w jednym hotelu czy będziemy zmieniać lokalizację co kilka dni.

Rozwiązaniem dla podobnych problemów są przyczepy kempingowe, kampery i domki tzw. holenderskie. Te ostatnie funkcjonują jako domki letniskowe i zapewniają najwięcej wygód i miejsca, ale są też najmniej mobilne. Są jednak znakomitym wyjściem dla osób, którym marzy się wynajęcie kawałka terenu na dłuższy okres – po postawieniu takiego domku można spędzić w nim nie tylko urlop, ale także weekendy, a w kolejnym sezonie przenieść się w zupełnie inne miejsce. Kampery to samochody typowo turystyczne, a więc przeznaczone dla osób, które często i daleko podróżują i rzadko zostają na dłużej w jednym miejscu. Przyczepy kempingowe są rozwiązaniem dla osób, które wyjeżdżają kilka razy do roku, a również chcą cieszyć się wygodą bycia „na swoim” i możliwością zmiany miejsca w dowolnej chwili.

Rozmiary dla każdego z tych rozwiązań są różne. Zwykle posiadają wszystko, co jest niezbędne do codziennego życia, a więc miejsca sypialne, lodówkę, łazienkę z wc i czasem prysznicem. Domek holenderski można z powodzeniem wyposażyć jak zwykłe mieszkanie – domki często osiągają rozmiary mieszkań, ich wymiary to nawet 4×12 m.

Podobnym, równie ciekawym rozwiązaniem, ale wymagającym sporego nakładu pracy byłoby przerobienie na wnętrze mieszkalne dużego samochodu typu van lub starego autobusu.

domki holenderskie

kamper

przyczepa kempingowa

van