Rodzaje powłok na samochód

Obecnie dbanie o samochód jest bardzo łatwe. Bez problemu można wyczyścić go i umyć nawet na własnym podwórku. Należy tylko użyć do tego odpowiednich preparatów i akcesoriów. Jednak nawet po dokładnym czyszczeniu, nie zawsze uda się uzyskać dobry efekt. Z czasem po prostu lakier blaknie. Mimo wszystko można temu zaradzić. Wystarczy tylko pomyśleć o jego zabezpieczeniu już po kupnie samochodu.

Najlepsza powłoka na auto

W dzisiejszych czasach najpopularniejszą ochroną karoserii jest specjalna powłoka. Wyróżnia się trzy jej rodzaje: ceramiczną, kwarcową i hybrydową. Pierwsza z nich jest zdecydowanie najbardziej popularna. Proponowana jest zazwyczaj najbardziej wymagającym klientom, którzy chcą dobrze wydać pieniądze i przede wszystkim być zadowoleni z efektów. Jeśli chce się ją wykonać, najlepiej jest udać się do profesjonalnego studia. Obecnie powstaje ich coraz więcej, w związku z tym nie powinno być problemu z ich znalezieniem. Wystarczy tylko wybrać takie, które będzie zatrudniało doświadczonych pracowników, którym nie sprawia problemu powłoka ceramiczna na samochód – Warszawa, Poznań, czy Kraków mają z pewnością wiele ofert. Po nałożeniu tego preparatu można cieszyć się pięknym wyglądem samochodu nawet przez pięć lat, co jest oczywiście największą zaletą. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to regularne mycie i zrezygnowanie z myjni automatycznych. Jednak nie jest to problematyczne. Co więcej, pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Ceramika wyróżnia się również tym, że podbija głębie koloru, a także nadaje tzw. szklistości. Efekt lustra jest pożądany przez wielu kierowców, więc jest o idealnie rozwiązanie.

Ostatnią i najważniejszą zaletą jest ochrona przed drobnymi uszkodzeniami. Nie ma lepszego sposobu, by zabezpieczyć swój samochód, przed powstawaniem rys. Tępe narzędzia również nie są w stanie jej uszkodzić. Co więcej, powłoka ceramiczna odporna jest na promieniowanie UV, a także ostrą chemię, która zawarta jest w wielu preparatach do mycia. Drugi rodzaj, czyli kwarc również sprawdza się bardzo dobrze. Skutecznie chroni pojazd przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i utrzymuje się na nim zazwyczaj około dwunastu miesięcy. Stosują go zazwyczaj kierowcy, którzy lubią ciemne kolory, ponieważ powłoka kwarcowa bardzo je pogłębia i nadaje odpowiedniego połysku. Ponadto uzyskuje się za jej pomocą tzw. efekt hydrofobowy. Dzięki temu bród nie przylega tak do powierzchni auta. Ostatni rodzaj, czyli powłoka hybrydowa jest po prostu połączeniem dwóch, ceramicznej i kwarcowej.

Dbanie o samochód jest bardzo ważne. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to dobieranie odpowiednich preparatów do ochrony, by zabezpieczyć lakier, a nie go zniszczyć. Powłoka ceramiczna i kwarcowa z pewnością w tym pomogą.