zawiasy do przyczepy

Przyczepa do gospodarstwa rolnego

Przyczepy rolnicze stanowią podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa rolnego. Dzięki nim możliwe jest przewożenie płodów rolnych na dowolne odległości – na przykład buraków, ziaren zbóż, siana dla zwierząt, jak i wielu innych. W ofertach producentów znajdziemy prawdziwie szeroki wybór przyczep, dlatego możemy wybrać coś idealnego dla własnych potrzeb, w zależności od tego, jakiej wielkości jest nasze gospodarstwo oraz do jakich zastosowań chcemy używać przyczepę.

Zawiasy do przyczepy z dobrego materiału

zawiasy do przyczepyNajpopularniejsze są przyczepy jednoosiowe, ponieważ charakteryzują się nowoczesnością, a przy tym wygodą. Producenci oferują trójstronny wywrót skrzyni ładownej, co zapewnia lepszą funkcjonalność przyczepy. Do tego poszczególne elementy – na przykład zawiasy do przyczepy czy belka – wykonane są z wysokiej jakości materiału, co zapewnia ich trwałość oraz wytrzymałość, a także niezawodność. Decydując się na przyczepę do gospodarstwa rolnego, zastanówmy się nad tym, jaka pojemność będzie nam potrzebna. Do mniejszych gospodarstw dobrze wybrać przyczepę o ładowności dwóch i pół tony, jest to wystarczające dla potrzeb takiego gospodarstwa. W ofertach producentów znajdziemy jednak także przyczepy 3,5 tonowe oraz większe. Niezależnie od pojemności, każda przyczepa posiada takie samo wyposażenie standardowe. Wśród niego znajduje się oczywiście skrzynia ładunkowa, najczęściej oparta na uniwersalnym, wahadłowym systemie otwierania ścian.

zawiasy do przyczepyŚciany wykonane są z wysokiej jakości stali, zabezpieczonej przed korozją zazwyczaj poprzez ocynkowanie ogniowe oraz malowanie proszkowe. Rama podwozia oparta na konstrukcji trójkątnej została uzyskana poprzez spawanie otwartych profili stalowych. Konieczność stanowi też hamulec – instalacja hamulcowa może być mechaniczna lub pneumatyczna. To drugie rozwiązanie jest bardziej nowoczesne i, tym samym, coraz częściej wybierane. Przyczepa powinna być wyposażona także w instalację oświetlenia – jest to ważne dla zachowania bezpieczeństwa, o czym nigdy nie powinniśmy zapominać. Kolejne ważne elementy do sztywny dyszel, który umożliwi połączenie przyczepy z ciągnikiem, a także podpora dyszla – najczęściej producenci oferują takie, które są składane i wyposażone w dodatkowe kółko podporowe. I do tego wspomniane już wcześniej zawiasy.

Oprócz tego każdą przyczepę można wyposażyć w elementy dodatkowe, to znaczy możemy zakupić koło zapasowe lub też trójkąt, który zwraca uwagę pozostałych uczestników ruchu drogowego na to, że przed nimi znajduje się pojazd wolno poruszający się. Dobra przyczepa to podstawa dla gospodarstwa rolnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.