Zawiesie

Niezwykle popularne zawiesia pasowe

Na wszelkiego rodzaju placach budowy, halach, fabrykach, czy w warsztatach często trzeba coś podnosić i przenosić. Często wiążę się z tym sporo problemów, gdyż istnieje ogromna ilość kwestii nad którymi należy się zastanowić. Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo podczas transportu

ZawiesieDlatego też trzeba pomyśleć o odpowiednim doświadczeniu ekipy zajmującej się całym przedsięwzięciem, nad użyciem odpowiedniego sprzętu i w odpowiednim jego przeznaczeniu. Nawet jeśli sprzęt jest odpowiedni, a będzie źle użytkowany, to tragedia może już być zaraz a rogiem, dlatego ważna jest profesjonalna obsługa wszelkich sprzętów. Transportowane są materiały różnego rodzaju, zarówno cięższe i lżejsze, dlatego też zawsze trzeba się dopasować do odpowiedniego rodzaju pracy. Często także podnosimy różnego rodzaju przedmioty delikatne, które wymagają specjalnego traktowania i raczej nie potraktujemy ich zawiesiem łańcuchowym, które mogłoby je uszkodzić, porysować, czy odkształcić. Dlatego też bardzo często stosuje się wzmacniane zawiesia pasowe, które łączą w sobie siłę łańcucha, ale są zdecydowanie łagodniejsze dla materiału podnoszonego. Zwykle są one wykonane z bardzo wytrzymałej taśmy poliestrowej, której pętle wzmocnione są obszyciem. Przez co zerwanie ich podczas normalnej eksploatacji stosując się do ich przeznaczenia produkcyjnego, jest praktycznie niemożliwe.

ZawiesieIstnieją one w różnych długościach i wytrzymałościach. Często nim pas szerszy, tym bardziej wytrzymały. Wiele osób także kieruje się błędnym przekonaniem, że nim taki pas dłuższy, tym mniej odporny i bardziej podatny na zerwania się staje. Jest to twierdzenie nieprawdziwe, pasy te zawsze produkowane są z konkretną wytrzymałością, która musi spełniać wiele wymogów, a zwiększenie jego długości nie wypływa na to w żadnym stopniu. Dlatego też zwykle dwa razy dłuższy pas o tej samej wytrzymałości kosztuje często dwukrotnie więcej. Jest to prosta logika, skoro jest on tak samo wytrzymały, potrzeba na niego po prostu dwa razy więcej materiału. Dlatego też pas taki nie traci kompletnie na wytrzymałości, gdyż na całej długości jest wykonany z tego samego materiału. Zawiesia pasowe zyskały na ogromnej popularności i praktycznie zdominowały rynek budowlany.

Gdzie są one używane niezwykle często, chociażby w dźwigach, co można zaobserwować na co dzień. Są one bardzo praktyczne, nie niszczą materiałów i dodatkowo są o wiele tańsze od tradycyjnych łańcuchów, lub lin stalowych. Ich uniwersalizm czyni je idealnym zakupem pasującym do każdej gałęzi przemysłu i na każdy portfel.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.