powłoki ceramiczne

Najlepsza metoda zabezpieczenia lakieru

Każdy właściciel samochodu zawsze zwraca uwagę na wygląd swojego pojazdu – auto jest codziennie narażone na zabrudzenia. Ich można się jednak bez problemu pozbyć podczas jednej wizyty na myjni samochodowej. Gorzej, gdy lakier pojazdu zostanie zarysowany – a rysy mogą być spowodowane nawet banalnymi przyczynami – na przykład uderzeniem małych kamyków, które niefortunnie odbiły się od karoserii.

Powłoki ceramiczne to dobra usługa

powłoki ceramiczne Aby wykonać renowację lakieru, musimy zazwyczaj udać się do warsztatu. Tradycyjne metody – woskowanie – powoli tracą jednak na popularności. To dlatego, że zastępują je lepsze rozwiązania, które przynoszą lepsze, długotrwałe efekty. Jednym z nich jest ochronna powłoka ceramiczna. Choć jej koszt jest o wiele wyższy niż koszt wosku, liczba zalet przemawia na korzyść powłoki – po pierwsze, powłoka ceramiczna sprawia, że brud nie może przywrzeć do karoserii pojazdu – powłoka stanowi skuteczną barierę zapobiegającą zanieczyszczeniom. Podstawową zaletą jest też ochrona przed zarysowaniami, które mogą powstać we wspomnianej na początku sytuacji, lub nawet w trakcie mycia pojazdu. Decydując się na powłokę ceramiczną, zupełnie nie musimy martwić się o stan lakieru naszego samochodu – zawsze będzie on idealny.

powłoki ceramiczne Problematyczne może być jedynie usunięcie powłoki, dlatego należy ją ostrożnie nakładać – przywiera ona tak dobrze do lakieru, że jej pozbycie się możliwe jest jedynie za pomocą papieru ściernego, który może także uszkodzić lakier, co sprawi, że będzie czekać nas o wiele więcej pracy związanej z renowacją. To dlatego, mimo że ochronną powłokę ceramiczną można nałożyć samodzielnie, większość osób decyduje się na profesjonalne usługi tego typu – gdyż powierzając to zadanie fachowcom, mamy pewność, że powłoka zostanie nałożona prawidłowo. Ochronne powłoki ceramiczne w Szczecinie są więc najlepszym sposobem na zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniem. Jeżeli jednak mimo wszystko zdecydujemy się na ich samodzielne nałożenie, pamiętajmy, aby postępować zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od profesjonalistów. Przed przystąpieniem do nakładania powłoki, należy dokładnie wyczyścić powierzchnię poddawaną zabiegowi, a jeśli uszkodzenia lakieru są spore – należy także je uzupełnić i wypolerować karoserię.

Dopiero po tych przygotowaniach można rozpocząć nakładanie powłoki ceramicznej. Aby efekt był jak najlepszy, bądźmy dokładni – w ten sposób uzyskamy nie tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniami, ale i estetyczny wygląd auta: lakier będzie odznaczał się głębią koloru oraz wysokim połyskiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.