Na czym polega renowacja felg?

Renowacja felg to zabieg, który pozwala usunąć z nich ślady użytkowania oraz naprawić ich kształt, jeśli były uszkodzone. Dzięki temu właściciel samochodu może cieszyć się z felg, które wyglądają jak nowe i poprawiają wygląd całego auta.

felga malowana proszkowo

Pierwszym etapem renowacji jest doprowadzenie felg do stanu użytkowego, to znaczy poprawienie płaszczyzny, na której jest osadzona opona. Jest to niezbędne do właściwej pracy całego koła.

Kolejnym etapem jest oczyszczenie felgi. Wykonuje się je przeważnie poprzez piaskowanie, które pozwala na dokładne i równomierne usunięcie zabrudzeń, rdzy i starej powłoki, a także na wygładzenie powierzchni. Można to wykonać również papierem ściernym, jednak wówczas taka specjalna renowacja felg jest bardziej mozolna i często mniej dokładna, ponieważ trudno dotrzeć we wszystkie zakamarki, by odpowiednio je oczyścić.

Oczyszczoną ze wszelkich zabrudzeń felgę można poddać malowaniu, do czego zwykle wykorzystywana jest technika malowania proszkowego. Pozwala ona na nałożenie równomiernej warstwy farby, która następnie poddawana jest polimeryzacji w wysokiej temperaturze (do 200 stopni Celsjusza). Dzięki warstwie farby felga jest zabezpieczona przed korozją i odporna na warunki atmosferyczne i drogowe, a także mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Jej powierzchnia jest wygładzona, a ewentualne drobne rysy, pozostałe na niej pomimo piaskowanie, nie są już widoczne.

Dzięki renowacji felgi prezentują się jak nowe. Są trwalsze, bardziej odporne na różnego rodzaju warunki, a ich żywotność rośnie. Sprawia to, że można z nich korzystać jeszcze przez wiele lat.

renowacja felgi