myjnia

Myjnia zimą – o czym pamiętać

Niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest dużo błota, czy może pełno śniegu – samochód brudzi się o każdej porze roku. Zimą narażony jest także na sól, która może sprawiać, że karoseria będzie wyglądać bardzo nieestetycznie. Aby więc zadbać o atrakcyjny wygląd auta, nie należy unikać wizyt na myjni nawet w ciągu tej niesprzyjającej pory roku.

Podstawowe instalacje w myjni bezdotykowej

myjnia bezdotykowa - cenaNajczęściej klienci decydują się na odwiedzanie myjni samochodowej raz na dwa tygodnie – jest to wystarczające, jednak ci najbardziej skupieni na estetyce, pojawiają się w myjni co tydzień. Zakładanie własnej myjni nie jest prostą sprawą: choć nie widać tego z zewnątrz, każda myjnia składa się bowiem ze sporej liczby instalacji, które muszą być ze sobą kompatybilne. Jeżeli interesuje nas własna myjnia bezdotykowa – cena z pewnością może nas zaskoczyć, ale niekoniecznie negatywnie. Coraz większa liczba producentów oferuje myjnie modułowe, których koszt jest niższy niż cena myjni umieszczanej w murowanej wiacie. Ponadto budowa myjni modułowej trwa o wiele krócej, a więc szybciej możemy przystąpić do rzeczy – do rozkręcania biznesu. Jeśli zdecydujemy się na myjnię modułową, zwróćmy uwagę na to, co proponuje nam dany producent. Taka myjnia powinna składać się przede wszystkim z instalacji kanalizacji technologicznej oraz deszczowej. Chodzi tutaj o odprowadzanie wody używanej do czyszczenia samochodu, jak i tej zbierającej się na dachu podczas opadów.

myjniaNajczęściej stosuje się tutaj po prostu rury spustowe, które mogą znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz konstrukcji. Z kolei jeśli chodzi o kanalizację technologiczną, tutaj oprócz rur wymagane jest zastosowanie specjalnego separatora olejowego z osadnikiem piasku. To dlatego, że taka woda zanieczyszczona jest związkami węglowodorowymi, które nie mogą znaleźć się w kanalizacji miejskiej przed oczyszczeniem. Warto zwrócić uwagę także na instalację antyoblodzeniową, która zimą jest właściwie podstawą – dzięki niej nie dojdzie do oblodzenia powierzchni stanowisk myjni. Podłoga będzie ogrzewana, dlatego bez problemu będzie można zdecydować się na mycie samochodu w warunkach zimowych. O instalacji antyoblodzeniowej należy myśleć na samym początku, jeszcze przed postawieniem myjni – to dlatego, że rury ogrzewania podłogowego będą musiały być zalane betonem.

Drugą niezbędną instalacją, której nie może zabraknąć podczas korzystania z myjni, jest instalacja antyzamarzeniowa – chroni ona wodę stosowaną do mycia przed działaniem ujemnej temperatury. Tylko te dwie ostatnie instalacje zapewnią użytkownikom bezpieczne korzystanie z myjni samochodowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.