rejestrator jazdy

Jaki powinien być rejestrator jazdy?

Rejestrowanie zdarzeń drogowych jest bardzo ważne w przypadku sytuacji spornych. Dwójka kierowców może się nie dogadać w kwestii tego, kto jest winien wypadku. W tej sytuacji rozstrzygnięciem sporu musi zająć się policja czy sąd. Nagrany wypadek jest zatem ważnym dowodem w sprawie. Żeby jednak był to dowód wiarygodny i uznany to nagranie musi być dobrej jakości, tak by wszystko było na nim widać.

Dobry rejestrator do auta

rejestrator jazdyŻeby uzyskać nagranie wysokiej jakości to niezbędny jest niezawodny rejestrator jazdy. Kamera samochodowa musi zatem gwarantować wysoką rozdzielczość ekranu. Rejestratory pokazujące kilka pikseli na krzyż mogą co najwyżej nagrać, że jakiś samochód przed nami jechał, ale już o odczytaniu numerów z tablicy, czy choćby rozpoznanie modelu auta nie może być mowy. Warto zatem kupować nowoczesny sprzęt o dobrej rozdzielczości, który będzie niezastąpiony jeśli na przykład sprawca ucieknie z miejsca wypadku i tylko na nagraniu będzie uchwycone jego auto. Druga opcja to nagrywanie ciągłe, czyli w pętli. Film ,,cięty” jest na sekwencje, dzięki którym łatwo po zgraniu filmików znaleźć ten, który pokazuje moment wypadku. Dodatkowo film jest nadpisywany na karcie. To znaczy, że nie trzeba martwić się jej pojemnością. Kiedy nagranie ,,dochodzi” do końca karty to najstarsze pliki są kasowane i zastępowane nowymi. Wtedy części filmu w których nic się nie działo się usuwają a zostają tylko te najcenniejsze.

rejestrator jazdyTrzecia kwestia to kamera z czujnikiem ruchu. Przydaje się ona na parkingach. Kiedy auto jest nieużywane kamera też jest w trybie czuwania i nie nagrywa. Jeśli jednak przed samochodem ktoś lub coś się pojawi, to automatycznie się ona wzbudzi i zacznie nagrywać dopóki obiekt nie zniknie z pola widzenia. W ten sposób można namierzyć osobę, która zarysowała nasz wóz na parkingu lub też próbowała się do niego włamać. Dobry rejestrator jazdy powinien mieć też takie cechy, jak wydajna bateria, możliwość ładowania w ładowarce samochodowej, jak i przez kabel USB podłączony do komputera, jak również łatwe w obsłudze menu. Warto poczytać też na temat tego jak rejestrator daje sobie radę z nagrywaniem w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych np. podczas deszczu.

Koszt zakupu dobrej kamery samochodowej nie jest wysoki. Nie trzeba wydawać tysiąca złotych, dobry model można kupić już za sto-dwieście złotych. Ważne są przede wszystkim parametry kamery. Musi ona mieć dobrą rozdzielczość, dobrze nagrywać w każdych warunkach, mieć czujnik ruchu, jak i opcję nagrywania w pętli. Taka kamera na pewno będzie chętnie wykorzystywana przez kierowców.