Jak dbać o orurowanie?

Dbanie o samochód nie jest łatwe. Wiele zależy od tego, jaki model się posiada, a także, po jakich trasach się najczęściej porusza. Kiedy ma się do czynienia z ciężkim terenem, na którym nie jest położony asfalt, trzeba nastawić się, że auto będzie o wiele bardziej zabrudzone, szczególnie jesienią i zimą, kiedy jest dużo opadów i łatwo tworzy się błoto. Wielu kierowców przy poruszaniu się po lasach, czy też drogach na wsi decyduje się na montaż orurowania. Jest to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia swojego pojazdu, a także do nadania mu odpowiedniego charakteru i wyglądu, który z pewnością go wyróżni.

Prawidłowe zabezpieczenie samochodu

Specjalne rury, zazwyczaj instaluje się z przodu samochodu. W ten sposób bez problemu zabezpiecza się reflektory. Nic nie soi na przeszkodzie, by zastosować je również jako stopnie, które będą pomagać przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta. W dużych ciężarowych pojazdach montuje się je również na dachu i doczepia do tego dodatkowe reflektory. W ten sposób samochód widoczny jest z dużej odległości. W całym procesie ważna jest również homologacja – orurowanie samochodu musi ją posiadać. W innym wypadku złamie się prawo i można stracić dowód rejestracyjny i ponieść odpowiedniej wysokości karę. Jednak trzeba również pamiętać o czyszczeniu nowo zamontowanych elementów. Oczywiście wiele zależy od tego z czego zostały wykonane. W związku z tym dobrze jest się upewnić jaki materiał został użyty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by poprosić o radę także producenta. Orurowanie charakteryzuje się połyskiem, który dodatkowo ozdabia cały samochód, dlatego trzeba o nie odpowiednio dbać, żeby nie zmatowiały. Na samym początku należy usunąć z każdego elementu wszystkie zabrudzenia. Można to zrobić za pomocą specjalnych preparatów, które są do zakupienia w sklepach branżowych. Należy zaznaczyć, że nie można używać ścierek i gąbek z szorstką powierzchnią, ponieważ wtedy całe orurowanie można z łatwością zarysować. Do całego procesu przyda się również ciepła woda, która pomoże w pozbyciu się błota.

Oczywiście należy wyposażyć się również w specjalny środek do polerowania orurowania. Na opakowaniu bardzo często znajduje się sposób użycia. Dzięki temu wie się ile preparatu należy nałożyć na dany obszar. Do jego rozprowadzania bez problemu można użyć ściereczki z mikrofibry. Na samym końcu wszystkie elementy trzeba wypolerować. Po zakończonym zabiegu można cieszyć się efektami, które z pewnością będą się długo utrzymywać. Oczywiście posiadając orurowanie bez problemu można również korzystać z myjni samochodowych.