czarne auto z klimatyzacją

Co obejmuje fachowy serwis klimatyzacji samochodowej?

Układy nawiewowe w samochodzie, tak jak jego inne elementy wymagają regularnego serwisowania i czyszczenia. Bakterie i grzyby gromadzące się w klimatyzacji mogą bowiem powodować z czasem powstawanie przykrych zapachów, stanowiąc też zagrożenie dla zdrowia.

Cechy fachowego serwisu klimatyzacji samochodowej?

auto z klimatyzacjąWiększość warsztatów samochodowych oferuje nie tylko naprawy związane z podstawowymi mechanizmami auta, ale także jego dodatkowym wyposażeniem. Systemy klimatyzacji wymagają kontrolowania przynajmniej raz w roku. Dzięki tego typu działaniom profilaktycznym można sporo zaoszczędzić na ich naprawach. Przegląd klimatyzacji w samochodzie obejmuje przede wszystkim sprawdzenie szczelności układów oraz panującego w nich ciśnienia. Nie można więc przeprowadzić go samemu we własnym garażu. Skorzystanie z usługi oferowanej przez profesjonalistów dziedziny jest w tym wypadku niezbędnym działaniem. Jeśli zatem obiektem poszukiwań jest fachowy serwis klimatyzacji samochodowej Tarnów będzie idealną lokalizacją, by znaleźć punkt zapewniający tego rodzaju usługi. Co ważne, do ich przeprowadzenia potrzebny jest profesjonalny sprzęt, który zapewni skuteczne i szybkie czyszczenie systemów, a tego w dobrze zaopatrzonych warsztatach na pewno nie brakuje.

czarne auto z klimatyzacjąSerwisowanie układu nawiewowego powinno być przeprowadzane przed sezonem letnim oraz zimowym, kiedy system narażony jest na intensywniejszą eksploatację. Podejmowane przy serwisie działania obejmują wymianę filtra, oczyszczanie przewodów oraz usuwanie grzyba. Dodatkowo uzupełniany jest też czynnik chłodzący. Ważnym etapem serwisowania jest również weryfikowanie szczelności układu za pomocą wprowadzania kontrastu. Dobre punkty serwisowe oferują też klientom odgrzybianie klimatyzacji innowacyjną metodą ultradźwiękową oraz wszelkie potencjalne naprawy i wymiany (np. filtrów kabinowych). Wyżej wskazane działania pozwalają wyeliminować problemy z funkcjonowaniem systemu, a także wszelkie przykre zapachy pochodzące z klimatyzacji. Nowoczesną techniką oczyszczania układów nawiewowych jest ozonowanie — wybierając się do warsztatu samochodowego, warto zapytać, czy oferuje on również tę metodę, ponieważ jest ona niezwykle skuteczna w starciu z wszelkimi bakteriami i grzybami obecnymi w układzie nawiewowym. Punkty serwisowe proponują nie tylko sam przegląd klimatyzacji, ale także pełną wymianę zepsutych lub zużytych układów.

Zatrudnieni tam mechanicy sprawdzają, czy wszelkie przewody są całe i szczelne, ponieważ jest to najczęstszym powodem awarii związanych z klimatyzacją, którym z powodzeniem można zapobiec zawczasu.