pomoc drogowa tir

Ciężarowa pomoc drogowa

Branża spedycyjna jest jednym z ważniejszych sektorów gospodarki, gdyż w dużej mierze umożliwia jej swobodne funkcjonowanie. To ona w dużej mierze odpowiada za transport towarów zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Każdego dnia masa ciężarówek transportuje różnego rodzaju towar, który trafia do przetwórni, sklepów, jak i różnego rodzaju fabryk.

Pomoc drogowa w dobrej ofercie

pomoc drogowa tirZdarza się jednak także i awaria tych pojazdów. Pomoc drogowa w takim przypadku jest najczęściej jedynym, możliwym rozwiązaniem. Rzadko kiedy kierowca jest w stanie naprawić taki pojazd za pomocą środków jakimi w nim dysponuje. Standardowa pomoc drogowa także nie będzie zbyt skuteczna w takim przypadku. Tiry są pojazdami niesamowicie ciężkimi i dużymi, dlatego też nie obejdzie się bez specjalistycznego sprzętu. Niektóre firmy świadczące tego typu pomoc dysponują właśnie tego typu, specjalnymi rozwiązaniami. Nowoczesne samochody pomocnicze budowane na podstawie tira posiadają wiele rozwiązań znacznie ułatwiających świadczenie usług tego typu. Taki pojazd posiada na swojej naczepie podnośniki hydrauliczne, własną cysternę z paliwem, kompresor, czy nawet pneumatyczne narzędzia. Wszystkie te rozwiązania umożliwiają skuteczne świadczenie pomocy nawet najcięższym pojazdom występującym na drogach.

pomoc drogowa tirKonieczna jest jednak profesjonalna i doświadczona obsługa, która poradzi sobie z każdym zadaniem. Pomoc drogowa tir to usługa bardzo specjalistyczna, dlatego też nie występuje zbyt często. Można jednak doszukać się firm oferujących usługi tego typu z których korzysta się w razie potrzeby. Na wyposażeniu takiego pojazdu zwykle znajdują się najpopularniejsze części zamienne, takie jak wahacze, opony, czy też śruby do montażu kół. Dlatego też taka ekipa jest bez problemu w stanie naprawić podstawowe awarie. Przy dokładnym nakreśleniu problemu w czasie wzywania pomocy, możliwe jest także zabranie dodatkowych części przed wyjazdem, dzięki czemu będzie można naprawić nawet bardziej skomplikowane usterki na trasie. Pojazdy ciężarowe wykorzystywane przy takich naprawach często posiadają silniki o wysokiej mocy oraz specjalne haki holownicze. Dzięki temu możliwe będzie nawet holowanie pojazdu o takich gabarytach jak ciężarówki dostawcze.

Oczywiście taka czynność wymaga ogromnej ilości środków, dlatego też może być kosztowna i wymaga jak najszybszego dostarczenia uszkodzonego pojazdu do najbliższego punktu naprawy. Kierowcy ciężarówek często posiadają terminy, których za wszelką cenę muszą dotrzymać, dlatego też tego typu, specjalistyczne usługi są potrzebne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.