preparaty do oleju

Ceramizery – preparaty do regeneracji silnika

Każdy właściciel samochodu dokłada wszelkich starań, aby jego pojazd wyglądał jak należy, zarówno z zewnątrz, jak i był zadbany od środka. To dlatego, że zależy nam na jego długoletniej, bezawaryjnej eksploatacji. Powinniśmy więc zadbać między innymi o dostarczanie pojazdowi najlepszych środków do układów mechanicznych.

Preparaty do oleju a parametry silnika

preparaty do olejuWystarczy wspomnieć chociażby o silniku. Na rynku dostępne są różnego rodzaju regenerujące preparaty do oleju silnikowego, które mają na celu poprawić parametry pracy silnika, co przełoży się na lepszą moc. Warto jednak rozważnie dokonywać wyboru środków. Wśród propozycji producentów znajdują się na przykład preparaty, które tak naprawdę nie zawierają żadnych dodatków uszlachetniających, a składają się jedynie z zagęszczonego oleju bazowego. Tylko powierzchniowo kamufluje on zużycie silnika i wydaje nam się wtedy, że wszystko jest w porządku, tymczasem żadne działanie regenerujące tak naprawdę nie zaistniało. Wprawdzie pozbyliśmy się dymienia i nadmiernego pobierania oleju, ale już po przejechaniu kilkuset kilometrów wszystko wraca do normy, znów wracamy do dawnego zużycia oleju, a praca silnika może powrócić do dawnej średniej jakości.

preparaty do olejuTak naprawdę wiele osób wie o tym, że te środki są jedynie doraźne i zadowalają się tym – ale dzieje się tak dlatego, że nie wiedza o dostępności innych, o wiele lepszych produktów do regeneracji silnika. To tak zwane ceramizery, które mogą być stosowane z wszelkiego rodzaju silnikami czterosuwowymi, niezależnie od ich typu. To regeneracja chemiczna – oznacza to, że preparat pod wpływem temperatury podlega ceramizacji w miejscach tarcia. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się ubytków w miejscach szczególnie na to narażonych. Stopiony środek po prostu łączy się z cząsteczkami metalu w sposób całkowicie trwały. W ten sposób odbudowujemy powierzchnię poprzez stworzenie warstwy ceramiczno-metalowej. Profesjonaliści porównują ten proces do tak zwanego mikronadspawania. O skuteczności tego typu preparatów mówi bardzo wiele osób, które z nich skorzystało. Również profesjonalnie prowadzone testy wykazują pożądany poziom skuteczności. Ale warto pamiętać też o minusach tego typu produktów.

Przede wszystkim chodzi o to, że przy pierwszych 200 kilometrach po nałożeniu preparatu nie można uruchamiać silnika na wysokie obroty. Warto jednak o tym pamiętać, jeżeli efekty mają być naprawdę spektakularne. Wiele wskazuje na to, że nie pożałujemy stosowania tego typu środków do regeneracji silnika i w prosty sposób ograniczymy jego zużycie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.