Autonomiczny samochód Google autem przyszłości?

Autonomiczne samochody Google doskonale radzą sobie na drogach Mountain View, dookoła siedziby firmy. Naszpikowane czujnikami i elektroniką auta nie tylko starannie unikają przeszkód i dzięki mapom bezbłędnie prowadzą do celu, ale potrafią też zatrzymać się przed niestrzeżonym przejazdem, rozpoznać, gdy rowerzysta sygnalizuje ręką skręt, wykrywają remonty czy omijają pojazdy na drodze. Elektronika w aucie nie pozwala, aby dotknęło jakiejkolwiek przeszkody.

Samochód bazuje na Lexusie RX 450h. Posiada dwa rodzaje silników: napęd klasyczny to benzynowe V6 o pojemności 3.5 litra i mocy 299 KM, natomiast silnik elektryczny posiada moc 123 KM. Oba silniki współpracują z bezstopniową skrzynią biegów, mogą napędzać nie tylko przednie koła, ale też wszystkie cztery.

Wiele osób upatruje w samochodzie Google pojazd przyszłości, bezpieczny i pewny środek transportu dla każdego, także dla dzieci. Wystarczy wydanie polecenia głosem, by auto zabrało nas do celu.

Póki co jednak ta utopia, wciąż wymagająca tysięcy godzin testów, kosztuje około 270 tys. złotych. W cenę nie zostały wliczone systemy Google, więc realna kwota będzie większa.