Akcesoria motocyklowe: pojemniki bagażowe cz. 2

Miękkie pojemniki bagażowe posiadają jedną główną zaletę: cenę. Mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które bardzo rzadko muszą coś przewieźć motocyklem, ale do częstszych podróży i dłuższych wyjazdów potrzebne będą solidniejsze pojemniki, o sztywnych i wzmocnionych ściankach, lepiej chroniące przed wodą i nierzadko posiadające zabezpieczenia przed kradzieżą.

Sztywne pojemniki pozwalają na wygodniejsze ułożenie bagażu i w razie wypadku dają mu znacznie lepszą ochronę.
Pojemniki plastikowe cechują aerodynamiczne kształty, co ma duże znaczenie w przypadku szybkiej jazdy i długich tras, gdzie większy opór powietrza znacznie zwiększa zużycie paliwa. Są wygodne i bezpieczniejsze w użytkowaniu niż miękkie sakwy. Ich dopuszczalne obciążenie to ok. 3 kg w modelach budżetowych i 10-11 kg w modelach  turystycznych.
Warto wybrać markowe kufry, ponieważ te są wyższej jakości i można do nich dostać części zamienne.

Kufry aluminiowe są zdecydowanie najdroższym, ale i najlepszym rozwiązaniem. Ze względu na wysoką cenę (komplet kufrów kosztuje 2-3 tys. zł) oryginalne kufry są dość rzadko wybierane, jednak na forach miłośników jazdy na dwóch kółkach można znaleźć zapaleńców-rzemieślników, którzy sami takie wykonują. Są to jednak zwykle proste modele, ze słabymi zabezpieczeniami, niekoniecznie dobrze dopasowane do konkretnego pojazdu, ponieważ brak do nich dedykowanych stelaży.
Markowe kufry są lepszej jakości i można do nich znaleźć części zamienne, gdyby okazały się potrzebne.

motocykl z bagażem

motocykl