szkoły jazdy ceny w Krakowie

Cennik krakowskich szkół jazdy

Posiadanie prawa jazdy jest pożądane przez wielu pracodawców. Nic dziwnego, że osoby po ukończeniu 18 roku życia od razu decydują się na przystąpienie do kursu. Zależy im na tym, aby jak najwcześniej zdobyć umiejętności pozwalające im na samodzielne kierowanie pojazdem. Takie szkolenie na kierowcę jednak sporo kosztuje. Wszystko zależy od kategorii prawa jazdy, na jakiej nam zależy, a także od samej szkoły.

Ile kosztują kursy nauki jazdy w Krakowie?

szkoły jazdy ceny w KrakowieJeśli chodzi o szkoły jazdy ceny w Krakowie są nieco wyższe niż w innych miastach. Wynika to ogólnie ze specyfiki miasta – jest ono duże i wciąż rozwijające się, ludzie zarabiają tu więcej niż w mniejszych miejscowościach, dlatego i ceny są wyższe. Osób zamieszkałych w Krakowie nie powinno to dziwić. Młodych ludzi, którzy przyjechali na studia z innych części kraju – może i owszem, ale oni najczęściej zdają prawo jazdy u siebie w mieście, jeszcze przed wyjazdem. Oferta szkół jazdy jest więc kierowana zazwyczaj do rodowitych krakowian. Na jakie zatem ceny natrafimy w szkołach jazdy w Krakowie? W przykładowym ośrodku szkoleniowym kurs standardowy na kategorię B kosztuje 1649 złotych. Jeżeli natrafimy na promocję – może to być nawet 1450 złotych, a więc niemal dwieście złotych różnicy. Ale to nie wszystko, ponieważ w ofercie są nie tylko kursy standardowe.

szkoły jazdy ceny w KrakowieMożemy zdecydować się także na kurs przyspieszony, weekendowy lub indywidualny. Wszystkie z wymienionych są jednak sporo droższe niż ten klasyczny, ponieważ ceny tutaj rozpoczynają się od około 2200 złotych. Jednakże takie kursy wiążą się z korzyściami, których nie ma kurs standardowy. Na przykład, szkolenie przyspieszone wybierają osoby pracujące, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu na uczestniczenie w zajęciach, a chcą zdobyć prawo jazdy jak najszybciej. Na takim kursie cały materiał teoretyczny poznaje się najczęściej w dwie soboty i dwie niedziele. Z kolei kurs indywidualny przeznaczony jest dla osób, które chcą mieć pewność, że wykładowca oraz instruktor poświęci im całą uwagę. Mogą zadawać tyle pytań, ile chcą oraz od razu rozwiewać swoje wątpliwości w każdej kwestii. Zaś dla osób, które nie wierzą w swoje umiejętności, przygotowuje się często kurs rozszerzony.

Zamiast standardowych 30 godzin zajęć praktycznych, obejmuje on 40 lub nawet 50 godzin. To alternatywa dla dokupywania dodatkowych godzin jazdy na własną rękę. Im więcej godzin jazd zrealizujemy, tym poczujemy się pewniej na drodze, dlatego jest to ciekawa opcja, jednak i ten kurs kosztuje sporo więcej. Z pewnością w tak szerokiej ofercie każda osoba, która chce zdobyć prawo jazdy w Krakowie, znajdzie w dobrych szkołach coś dla siebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.